מי משלם על תקלה בצינור הביוב המשותף?

שאלה: אני גר בבית משותף. מתחתי שתי דירות ויש לנו צינור משותף לחדר השירותים-מקלחת. הצינור מהסוג הישן העשוי מברזל. הצינור ממוקם בתוך הבית ועובר מקומה לקומה דרך הרצפה/תקרה. השכנים תחתי טוענים לרטיבות בתקרה, לדבריהם הביאו אינסטלטור שתלה את המקור לכך בצינור המשותף. אי לכך ברצונם לבטל את הצינור הקיים ולהתקין צינור חדש חיצוני (דהיינו לפרק את מערכת ניתוב הביוב בחדר […]

קרא עוד

שאלה: אני גרה בבית משותף. יש בבניין וועד ובו גזברית ושני חברי וועד נוספים. יום אחד חבר וועד אחד החליט לצאת. לפני מס' ימים עשו ישיבה בלובי על מס' נושאים שאמרו לפני כן, רק שלא הייתה נוכחות מלאה של בעלי הדירות. בפגישה זו החליטו שהם לא משלמים וועד, לטענתם ברוב קולות של מי שנכח שם. בנוסף, אותו חבר וועד שלפני […]

קרא עוד

האם אספת דיירים דלת משתתפים עודנה חוקית?

שאלה: אם בשעה הנקובה בהזמנה לאסיפה הופיעו פחות ממחצית בעלי הדירות בבניין, האם לאחר חצי שעה האסיפה חוקית בכל מספר משתתפים? (בנצי) תשובה: עו"ד לירון בן אליהו מנהלת המחלקה המשפטית באגודה לתרבות הדיור משיבה: "סעיף 8 (ב) לתקנון המצוי קובע כי: 'ההודעה על קיום האספה יכול שתקבע שאם לא יהיה נוכח מניין חוקי בשעה שנקבעה לפתיחת האספה, תתקיים האספה בשעה […]

קרא עוד

בריכה מתנפחת במרפסת קומה רביעית

שאלה: יש לי בבית מרפסת יחסית די גדולה בגדול של 25 מרובע שעשינו במקום התוספת ששאר הדיירים עשו (אנחנו קומה רביעית ואחרונה) מה שאומר שמתחתנו אין עמודים אלא בנוי תוספת חדרים האם מותר לי להשים בריכה מתנפחת ואם כן איזו? (שמעון) תשובה: עו"ד לירון בן אליהו מנהלת המחלקה המשפטית באגודה לתרבות הדיור משיבה: "אם יש לכם איזשהו חשש כי המרפסת […]

קרא עוד

ועד הבית מתחמק מתשלום על ניקיון

שאלה: ועד הבית לא היה בדירתו חודשיים/ ועד הבית הינו גם זה המנקה את המדרגות (ללא קבלות או תלושים) והמערכות לא נורא. נשלחה הודעה לוועד הבית שאני אנקה במקומו בשני החודשים באותו השכר, והוא מסר חצי אישור מעורער (יש לציין כי מרבית השכנים התמרמרו על מצב המדרגות). כמו כן קיבלנו הודעה מפקח של העירייה על שהגינה חייבת בגזם או שנקבל דו"ח, […]

קרא עוד

רעש כתוצאה משיפוצים בבניין משותף

שאלה: שלום רב, מה לגבי אורך זמן השיפוץ, האם יש לכך הגבלות, או שניתן לשפץ למשך זמן בלתי מוגבל? ומה לגבי פיצוי השוכר שסובל ומשלם כסף תקין לשכירות בלתי תקינה? תשובה: עו"ד לירון בן אליהו מנהלת המחלקה המשפטית באגודה לתרבות הדיור משיבה: "ככלל, בחוק קובע כי מותר לאדם לבצע שיפוץ בביתו במיוחד כשמדובר בתקופה קצרה, אך את העבודות יש לבצע […]

קרא עוד

רכישת דירה בבניין תמ"א 38 ותשלום עבור דמי מעלית

שאלה: אני עומדת לרכוש דירת גן בבניין תמ"א 38, האם אחוייב בתשלום דמי אחזקת המעלית? (שרה) תשובה: עו"ד לירון בן אליהו מנהלת המחלקה המשפטית באגודה לתרבות הדיור משיבה: "על פי סעיף 59ו(ב) לחוק המקרקעין, לאחר שהותקנה המעלית חייבים כל בעלי הדירות להשתתף בהוצאות החזקתה והפעלתה של המעלית, אף אם לא השתתפו בהתקנתה, וזאת בהתאם ליחס שבין רצפת כל דירה לבין […]

קרא עוד
1 2 3 59