פרק ב': החיים החדשים של המחבת

6 באוקטובר, 2014 מאת כתב אורח אין תגובות »
המחבת של זהורית בגלגולה הראשון

רגע לפני שיוצאים לחיים חדשים

בבית שלנו אשתי מבשלת (מעולה) יתרה מכך, בכניסה למטבח ישנו שלט (דמיוני) המכריז כי אסורה עלי הכניסה. בכל פעם שאני בכל זאת מתעלמת מהשלט הזה התוצאה היא אחת: פחם.
ולכן כבר שנים כששואלים אותי מה אני יודעת להכין אני מודיעה כי אני "שורפת קורנפלקס".
ואז החלטתי שאם אני לא יכולה להכנס למטבח אצור מתכון שמתאים לי.
המתכון:

 • מחבת שכבר לא תטגן חביתות
 • ספריי צבע (רצוי איכותי. את שלי רכשתי בחנות של נתנאלה.קום)
 • מקדחה
 • מנגנון של שעון
מומלץ להשתמש במשקפי מגן כאשר משתמשים במקדחה

זהירות כאן קודחים

אופן ההכנה:

 • קודחים
 • מרססים בצבע
 • מחכים שיתייבש
 • מבריגים את המנגנון

והתוצאה לפניכם.

את המחוגים ניתן לרכוש בחנות או להכין לבד

שעת האוכל הגיעה?


ארוחת הערב מוגשת ב 19:30

אפשר לעשות את זה גם עם צלחות, כוסות ואפילו בקבוקים

מחבת, מחבת, שעל הקיר

קרדיט לתצלומים ולכתיבה: זהורית שורק

איך נימנע מסכסוכי שכנים בתקופת החגים

1 באוקטובר, 2014 מאת שי פרנס אין תגובות »

על פי האגודה לתרבות הדיור, בתקופת החגים חלה עלייה של 20% בכמות סכסוכי השכנים. בבניין לא חסרות סיבות למריבה : הפעלת המעלית בחג, מקום חנייה שנתפס על ידי האורחים של השכן, עשן המנגל, מוסיקה מחרישת האוזניים ביום כיפור או סוכה שנבנתה באמצע המעבר. מספר כללים יעזרו לכם לעבור את החגים בשלום.

 • נהלים לתקופת החגים: לפנות את האשפה והלכלוך המצטבר של "לפני החגים', לערוך מבצעי ניקיון וטיפוח ולמצוא מקום במחסן המשותף לאחסון (עד לאחר החגים).
 • השמעת מוסיקה  ביום הכיפורים: מותר לך לעשות בביתך, כל מה שתרצה ובלבד שלא תפריע לשכנך. עו"ד לירון בן אליהו, היועצת המשפטית של האגודה לתרבות הדיור, מסבירה: "מותר לשמוע מוסיקה, בתנאי שהיא לא תישמע בביתו של השכן, או בחדר המדרגות ולא תטריד אותו".
 • הפעלת מעלית שבת: אם קיים בבניין מנגנון להפעלת מעלית שבת, עליו להיות מופעל. על נציגות הבית, לשאת בעלות הפעלתו. המעלית תופעל בהתאם להחלטות האסיפה הכללית. עקרון מקובל הוא כי המעלית תפעל בהתאם לשעת היציאה לבית הכנסת ושעת החזרה ממנו.
 • המנגל בבית המשותף: הכלל העקרוני הוא כי יש לעשות שימוש סביר ברכוש המשותף. עשיית מנגל אינה נחשבת שימוש סביר ברכוש המשותף, מאחר והדבר מלווה במטרדים של ריחות, עשן כמפגע תברואתי ובטיחותי, המפריע לשגרת החיים. מותר שימוש באופן חד פעמי , רק לדיירי הבית ואורחיהם. חל איסור על עשיית מנגל בתוך דירה פרטית, אם הדבר מהווה מטרד והפרעה לשכנים (כמו הפצת עשן).
 • בניית סוכה: אם יש בנמצא מקום קבוע לסוכה – מומלץ להקימה שם. אם אין מקום מוגדר לבניית סוכה, מומלץ לפנות לוועד הבית ולבקש רשות למקום מוגדר להקמת הסוכה.

לשאלות ובירורים המוקד הארצי של האגודה לתרבות הדיור, 8484*

המקרר שלא מקרר

10 בספטמבר, 2014 מאת שי פרנס אין תגובות »

שאלה: יש לנו מקרר סמסונג בן 11 שנים. 2 דלתות עם קיוסק במקרר וברז מים וקרח בפריזר. כבר כמה חודשים שהמקרר לא מקרר כראוי (עכשיו על דרגה הכי גבוהה ועדיין לא קר מאד) ולעומת זאת המקפיא עובד כרגיל מצוין. מה יכולה להיות הבעיה? וכיצד טכנאי יכול לפתור אותה? (רינה)

תשובה: היי רינה, הבעיה יכולה לנבוע ממספר מקורות למשל בעיה בתרמוסטט או בעיה במערכת ההפשרה שנסתמה. מומלץ להתייעץ ולקרוא לבעל מקצוע.

הדבקת מראה חדשה על מראה ישנה

10 בספטמבר, 2014 מאת שי פרנס אין תגובות »

שאלה: היי יש לי מראה ישנה עם סימני חלודה ואי אפשר להוריד אותה מהקיר. המליצו לי להדביק עליה מראה חדשה בעובי של 4 מ"מ. האם זה אפשרי באמת להדביק מראה על מראה? ואם כן, איך? תודה רבה (שני)

תשובה:  היי שני, אפשר לעשות דבר כזה כמובן ואפילו לבד למי שבעל ידיים טובות מספיק. היעזרי במדבקה דו צדדית ובנוסף שימוש בדבק סופר 7 או סיליקון ניטראלי

שחרור בורג עם חלודה

10 בספטמבר, 2014 מאת שי פרנס אין תגובות »

שאלה: שלום, רציתי לשאול איך משחררים ברגים עם חלודה קשה עליה שגם אחרי אין סוף ריסוסים בספריי חלודה זה לא משתחרר. האם יש חומר שממיס את החלודה או את הבורג כדי לשחרר אותו. (אסף)

תשובה: היי אסף, ישנם מוצרים המכילים חומצה אוקסלית שהינה יעילה בהסרת חלודה. יש להקפיד על שימוש נכון ובטוח בשימוש בחומצה זו, כמות מתאימה וכמובן כפפות.

ריח רע מכלי פלסטיק

10 בספטמבר, 2014 מאת שי פרנס אין תגובות »

שאלה: יש לי מעבד מזון שאני טוחנת בו חזה עוף, אחרי כל שימוש אני מנקה אותו היטב. בפעם האחרונה שהתכוונתי להשתמש בו היה על הסכין והכלי העשוי פלסטיק ליכלוך עם ריח מזוויע (מעין ריח של ביוב), כל מה שעשיתי- כולל ניקוי הכלי עם סקוטש והשרייה במים חמים עם אקונומיקה לא העבירו את הצחנה מהכלי. מה ניתן לעשות על מנת להיפטר מהריח הרע שבפלסטיק?

תשובה: נסי לנקות את הכלי דווקא במדיח אך הפעילי תכנית בטמפרטורה גבוהה. שיטות נוספות שיכולות לעזור הן להשאיר חתיכת פחם בתוך הכלי למשך לילה ואז לנקותו היטב או דווקא מספר עיתונים או קפה טחון. בנוסף ניתן לנסות לשטוף את המיכל במיץ לימון או לשפשף עליו לימון ואז לשוטפו.

איך מסירים צבע מקרמיקה

10 בספטמבר, 2014 מאת שי פרנס אין תגובות »

שאלה: נכנסתי לדירה עם מטבח ישן, שבו כל אריחי הקרמיקה צבועים במה שנראה כמו צבע רגיל. האם יש אפשרות להסיר את הצבע הזה בלי לפגוע בקרמיקה? תודה! (הגר)

תשובה: היי הגר, אם מדובר בצבע אקרילי נסי להסירו על ידי טבילת צמר גפן במעט טרפנטין. אם זה לא עוזר נסי בעזרת טינר 21.