מלח שפגע בכלי מכסף

22 ביולי, 2014 מאת עידו ולדמן אין תגובות »

שאלה: שלום. יש לי מלחיה מכסף, המלח כנראה נגע בסכף עצמו והכלי נפגם (כתמים שחורים וירוקים..) יש מה לעשות עם זה, או שזה נהרס? תודה! (אריאל)

תשובה: היי אריאל, ככל הנראה מדובר בקורוזיה ועל כן נסה לנקות את המלחיה עם סודה לשתיה ושפשוף הכתמים.

אסלה – ניקוי

22 ביולי, 2014 מאת עידו ולדמן אין תגובות »

שאלה: באסלה הצטברה אבנית במקום ממנו יורדים המיים בצבע חום בהיר מאד- פס דק ביותר מלמעלה למטה. מפריע לי במיוחד ניסיתי עם אקונומיקה, מסיר אבנית ומאומה לא עזר האם יש תכשיר שיוכל להחזיר לי את הלובן הזה לאסלה? (אביבה עינב)

תשובה: היי אביבה, על מנת שהסרת האבנית במקרה זה תצליח יש צורך לייבש לחלוטין את האסלה לפני התחלת העבודה, אפילו להוציא את המים הנקיים מתחתית האסלה על ידי שימוש בסמרטוט.

ניקוי כוסות

22 ביולי, 2014 מאת עידו ולדמן אין תגובות »

שאלה: חלק מהכוסות שתייה שנשטפו במדיח העלו שכבה לבנה ולא נעימה לעין. איך ניתן להסיר זאת? ניסיתי לשפשף עם מטלית וחומץ – לא עזר. האם יש משהו שניתן להשיב לכוסות את שקיפותן? (אביבה עינב)

תשובה: היי אביבה, כל הנראה מדובר באבנית ואז תוכלי לנקות אותה על ידי שימוש במסיר אבנית (חשוב להיעזר בכפפות בזמן הניקוי).

צביעה

22 ביולי, 2014 מאת עידו ולדמן אין תגובות »

שאלה: שלום.

  1. מהו הצבע הכי טוב לצבוע קיר?
  2. מהו הצבע הכי טוב לצבוע תקרה?
  3. איזה דבק הכי טוב להדבקת אריחים?

תודה יוני.

תשובה: היי יוני, קשה להגיד מה הצבע הכי טוב כי כמובן זה משתנה בהתאם לדרישה הספציפית. כיום השימוש הפופולארי ביותר הוא בצבע אקרילי. נחשב לחומר שמתייבש מהר וגם יעיל שכן הוא גמיש וניתן לסתום בעזרתו סדקים קטנים בקירות. לגבי התקרה מומלץ להשתמש בסיד שנחשב חומר 'נושם' יותר והוא זול משמעותית מהצבע האקרילי. על מנת למצוא את הדבק המתאים להדבקת אריחים יש להתחשב בחומרים אותם רוצים להדביק.

חומץ ועציצים

16 ביולי, 2014 מאת עידו ולדמן אין תגובות »

שאלה: אני שמה במי שטיפת הרצפה חומץ נגד נמלים וגוקים.האם אפשר להשקות במים אלו את העציצים במרפסת? בתודה אילנה

תשובה: היי אילנה, לא היינו ממליצים להשתמש במים אלו להשקיית עציצים. הצמחים זקוקים למים בחומציות מסוימת (בסביבות 6 כאשר הסולם הוא בין 0-14) והשקייתם במים עם חומציות גבוהה יותר תזיק לגדילתם.

צביעת בית

16 ביולי, 2014 מאת עידו ולדמן אין תגובות »

שאלה: התחלתי לצבוע את הבית שלי ובאמצע הצביעה התחיל להתקלף לי הקיר מה אני אמור לעשות הבית יחסית חדש ונראה לי שהצביעה הראשונה של הבית היה בצבע סיד (אביב)

תשובה: היי אביב, חשוב לבצע את תיקוני הקיר (שפכטל, מילוי וסתימת חורים) לפני התחלת הצביעה. כמו כן, למשל בעת צביעה בחומר אקרילי על סיד כדאי להשתמש בחומר מקשר, אחרת הצבע לא ייקלט היטב.

כתמי צבע שמן

2 ביולי, 2014 מאת עידו ולדמן אין תגובות »

שאלה: איך מורידים צבע שמן שנשפך רציני מאריחי אקרשטיין? (YAL)

תשובה: היי, האפשרות הראשונה להסרת צבע היא שימוש בברנר (מכשיר שריפה), השנייה היא שימוש בחומרים כימיים ושפכטל. בכל מקרה לא מומלץ לבצע את העבודה לבד אם אין לך ניסיון או כישורים מתאימים לשימוש בחומרים מסוכנים ועדיף להיעזר בבעל מקצוע מתאים.