המקרר שלא מקרר

10 בספטמבר, 2014 מאת שי פרנס אין תגובות »

שאלה: יש לנו מקרר סמסונג בן 11 שנים. 2 דלתות עם קיוסק במקרר וברז מים וקרח בפריזר. כבר כמה חודשים שהמקרר לא מקרר כראוי (עכשיו על דרגה הכי גבוהה ועדיין לא קר מאד) ולעומת זאת המקפיא עובד כרגיל מצוין. מה יכולה להיות הבעיה? וכיצד טכנאי יכול לפתור אותה? (רינה)

תשובה: היי רינה, הבעיה יכולה לנבוע ממספר מקורות למשל בעיה בתרמוסטט או בעיה במערכת ההפשרה שנסתמה. מומלץ להתייעץ ולקרוא לבעל מקצוע.

הדבקת מראה חדשה על מראה ישנה

10 בספטמבר, 2014 מאת שי פרנס אין תגובות »

שאלה: היי יש לי מראה ישנה עם סימני חלודה ואי אפשר להוריד אותה מהקיר. המליצו לי להדביק עליה מראה חדשה בעובי של 4 מ"מ. האם זה אפשרי באמת להדביק מראה על מראה? ואם כן, איך? תודה רבה (שני)

תשובה:  היי שני, אפשר לעשות דבר כזה כמובן ואפילו לבד למי שבעל ידיים טובות מספיק. היעזרי במדבקה דו צדדית ובנוסף שימוש בדבק סופר 7 או סיליקון ניטראלי

שחרור בורג עם חלודה

10 בספטמבר, 2014 מאת שי פרנס אין תגובות »

שאלה: שלום, רציתי לשאול איך משחררים ברגים עם חלודה קשה עליה שגם אחרי אין סוף ריסוסים בספריי חלודה זה לא משתחרר. האם יש חומר שממיס את החלודה או את הבורג כדי לשחרר אותו. (אסף)

תשובה: היי אסף, ישנם מוצרים המכילים חומצה אוקסלית שהינה יעילה בהסרת חלודה. יש להקפיד על שימוש נכון ובטוח בשימוש בחומצה זו, כמות מתאימה וכמובן כפפות.

ריח רע מכלי פלסטיק

10 בספטמבר, 2014 מאת שי פרנס אין תגובות »

שאלה: יש לי מעבד מזון שאני טוחנת בו חזה עוף, אחרי כל שימוש אני מנקה אותו היטב. בפעם האחרונה שהתכוונתי להשתמש בו היה על הסכין והכלי העשוי פלסטיק ליכלוך עם ריח מזוויע (מעין ריח של ביוב), כל מה שעשיתי- כולל ניקוי הכלי עם סקוטש והשרייה במים חמים עם אקונומיקה לא העבירו את הצחנה מהכלי. מה ניתן לעשות על מנת להיפטר מהריח הרע שבפלסטיק?

תשובה: נסי לנקות את הכלי דווקא במדיח אך הפעילי תכנית בטמפרטורה גבוהה. שיטות נוספות שיכולות לעזור הן להשאיר חתיכת פחם בתוך הכלי למשך לילה ואז לנקותו היטב או דווקא מספר עיתונים או קפה טחון. בנוסף ניתן לנסות לשטוף את המיכל במיץ לימון או לשפשף עליו לימון ואז לשוטפו.

איך מסירים צבע מקרמיקה

10 בספטמבר, 2014 מאת שי פרנס אין תגובות »

שאלה: נכנסתי לדירה עם מטבח ישן, שבו כל אריחי הקרמיקה צבועים במה שנראה כמו צבע רגיל. האם יש אפשרות להסיר את הצבע הזה בלי לפגוע בקרמיקה? תודה! (הגר)

תשובה: היי הגר, אם מדובר בצבע אקרילי נסי להסירו על ידי טבילת צמר גפן במעט טרפנטין. אם זה לא עוזר נסי בעזרת טינר 21.

מלח שפגע בכלי מכסף

22 ביולי, 2014 מאת עידו ולדמן אין תגובות »

שאלה: שלום. יש לי מלחיה מכסף, המלח כנראה נגע בסכף עצמו והכלי נפגם (כתמים שחורים וירוקים..) יש מה לעשות עם זה, או שזה נהרס? תודה! (אריאל)

תשובה: היי אריאל, ככל הנראה מדובר בקורוזיה ועל כן נסה לנקות את המלחיה עם סודה לשתיה ושפשוף הכתמים.

אסלה – ניקוי

22 ביולי, 2014 מאת עידו ולדמן אין תגובות »

שאלה: באסלה הצטברה אבנית במקום ממנו יורדים המיים בצבע חום בהיר מאד- פס דק ביותר מלמעלה למטה. מפריע לי במיוחד ניסיתי עם אקונומיקה, מסיר אבנית ומאומה לא עזר האם יש תכשיר שיוכל להחזיר לי את הלובן הזה לאסלה? (אביבה עינב)

תשובה: היי אביבה, על מנת שהסרת האבנית במקרה זה תצליח יש צורך לייבש לחלוטין את האסלה לפני התחלת העבודה, אפילו להוציא את המים הנקיים מתחתית האסלה על ידי שימוש בסמרטוט.