צביעה סביב לחלונות, משקופים ושקעים

שאלה: אנחנו מתכננים לצבוע את הדירה שלנו ורוצים לעשות עבודה נקייה ויפה. שאלתי: איך הכי פשוט להגן על מסגרות של חלונות, משקופים, שקעי חשמל, וכו' כך שלא יתלכלכו מהצבעים בהם אנחנו משתמשים לקירות? כמו כן, איך מגנים על הידידות וחלקי המתכת של הדלתות מהצבע בו צובעים את הדלתות? (רון).

תשובה: שקעים אפשר להסיר (בזהירות, כשהמפסק מורד כך שלא תהיה סכנת התחשמלות) או לכסות בנייר דבק ייעודי (לא מסקינגטייפ!). שאל בחנות לציוד הצביעה – הם כבר ידעו.

על צירי ומנעולי דלתות אפשר להגן באופן דומה, אם כי במקרה של הצירים שהם לא כל-כך נגישים הכי טוב למרוח אותם בחומר שומני או בווזלין – אחרי שהצבע יתייבש אפשר יהיה להסיר אותו בניגוב פשוט. על החלונות אפשר להגן באמצעות מריחת תערובת של חומץ ומים ביחס של 1:5 בערך, לפני הצביעה. אחרי הצביעה, עם יש טיפות צבע על חלון, אפשר לנקות עם סמרטוט שטבול בתערובת של מים חמים וחומץ ביחס של 1:1. אם מדובר בצבע שמן של משקופים, מומלץ לנסות לגרד בעדינות עם שפכטל, ובמקרה הצורך לשפשף בסמרטוט טבול בטינר.

מה שלא הזכרת הוא קו התקרה, וכאן זה תלוי באיכות הצביעה – אם הצבע של התקרה נוטה להתקלף, דבק הנייר עלול להסיר אותו. במקרה כזה יש פתרון שמתאים בחלק גדול מהמקרים: מצטיידים במברשת קטנה, צובעים עד למרחק של 2-3 ס"מ מהתקרה, ומשלימים את הצביעה בזהירות, בתנועות קצרות של המברשת הקטנה. זה עובד מצויין אם צבע הקיר קרוב לצבע התקרה.

Comments

comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *