פרצה קוראת לגנב: השיטה המתוחכמת של הפורצים

פריצה

מזה לא מעט שנים פורצים משתמשים בשיטות וטכניקות מתוחכמות להיכנס לדירות ללא סימני פריצה וללא שבירה של המנעול. זה קורה בעיקר בקומות הגבוהות של בנייני מגורים שבכולן התבצעה הפריצה וההימלטות באופן מסודר.

הדפוס החוזר של הפריצות הללו העלה את הסברה שמדובר בשיטה מדויקת שמבוצעת על ידי אותם הפורצים. השיטה פוצחה לבסוף הודות לערנותו של אחד מדיירי הבניין ששם לב למתקן קטן, בגודל של מחזיק מפתחות, שהודבק תחת ידית דלת הכניסה לביתו.

היזהרו משכפולים

בדיקה העלתה שהמתקן הוא למעשה מצלמה זעירה. הפורצים נעזרו בצילומים כדי להכין שכפולים של המפתחות ואיתם הם נכנסו בקלות לדירות. מדובר בטכנולוגיה לייצור מצלמות זעירות שקיימת כבר כמה שנים טובות, כאשר לכל אחד יש מצלמה דומה בטלפון הסלולרי שלו, למשל. מצלמות אלה, מהסוג שבו השתמשו הפורצים, אפשר למצוא בחנויות לציוד בלשי או בחיפוש פשוט אינטרנט. מה שאומר שכל אחד יכול לרכוש מכשיר כזה. מדאיג.

אז איך הפריצה מתבצעת בפועל? המצלמות מוקמו במרחק מאוד קטן מהמפתחות ואפילו אם הן לא מצלמות ברזולוציה גבוהה, הן מצליחות לייצר תמונה ברורה מספיק של חירור המפתח, כלומר החריצים והצורה הייחודיים לכל מפתח. לאחר שתמונות החירור בידיהם, הפורצים יכולים לייצר שכפולים מדויקים של המפתחות שצילמו בעזרת מנעולן או מכונת שכפול פרטית שבבעלותם.

ברוב המקרים מתקנים אלה אינם משדרים מידע לפורץ, לכן המשטרה יכולה לבצע מארב ולתפוס אותו בזמן שהוא אוסף את המצלמה. אופציה שנייה ובטוחה יותר היא לפרק את המתקן באופן עצמאי ולהזמין את המשטרה. כך הם יידעו שהפורצים פועלים באזור.

לשמור על הבית

כדי להימנע מפריצה, כדאי לפקוח את העיניים ולהבחין אם יש אנשים זרים בסביבת הבניין ובתוכו, כאלה שנכנסים ויוצאים באופן מבולבל ושואלים שאלות. דרך טובה נוספת להיכנס לבניין ולהסתובב בתוכו היא לבישת מדי שליח או עובד באחת הרשויות. נסו לראות אם הם מחזיקים שקית אוכל או כלי עבודה, אחרת מדובר בפעילות חשודה.

מה עוד אפשר לעשות נגד הפורצים? עם הזמן הם נהיים יותר ויותר מתוחכמים ותמיד נמצאים צעד קדימה לפני המשטרה, שלא לדבר על האוכלוסייה. ההמלצה הכי טובה שאפשר לתת היא לאו דווקא לרכוש את המנעול הכי יקר והכי מתקדם, אלא לשלב עם אמצעים אחרים כמו מערכת אזעקה עם גלאים שמתריעים כשיש פריצה, מוקד אבטחה שמוכן לפעולה בכל עת, מצלמות אבטחה ואפילו כלב שמירה. את כל המכשירים הללו ניתן לחבר לאפליקציה, כך תישנו בראש שקט יותר.

Comments

comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *